На бережанцях лежить відповідальність плекати Лисоню – ЛАНОВЕЦЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

На бережанцях лежить відповідальність плекати Лисоню

Вже традиційно в першу неділю вересня з нагоди героїчних боїв на горі Лисоня на Бережанщині вшановують українських січових стрільців.

Про це повідомляє сайт БЕРЕЖАНСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО з посиланням на сайт ТОДА.

Цьогоріч урочистості з відзначення 101-річниці боїв  та ХІІ фестиваль стрілецької, повстанської та сучасної військово-патріотичної пісні “Дзвони Лисоні”, в зв’язку з несприятливими погодними умовами, відбулися в Бережанському районному будинку культури .

Виступаючи перед присутніми голова райдержадміністрації В.Петровський підкреслив, що на бережанцях лежить відповідальність плекати Лисоню. «Ми зібралися тут, щоб помолитися за душі убієнних та відспівати їм славу. Масштаб боїв і масштаб втрат дуже важко оцінити і переоцінити. В цьому кривавому тані  близько тисячі українських січових стрільців загинуло та поховані на Лисоні. Сьогодні ми молимо бога, щоб як найшвидше закінчився кривавий тан  на сході України, щоб над Україною засвітилося сонце, а лани спокійно колисилися пшеницею. А сьогодні в цьому залі нехай звучать сурми, нехай звучать оди нашим героям, щоб слава про них линула століттями, а пам’ять берегли прийдешні покоління українців», -зазначив голова РДА.

В рамках фестивалю відбулась спільна молитва за участю священників всіх конфесій. В концертній програмі взяли участь аматорські колективи:  народний аматорський хор “Просвіта”, народна аматорська капела”Боян”, хор “Глорія”, народний аматорський гурт  “Берег Жанни”, народний аматорський театр  пісні “Золота Липа”, дитячий зразковий театр “Зернятко”, народний аматорський камерний хор  Бережанської школи мистецтв, зразковий аматорський колектив “Вокальна студія Арт-Крок” та вокальний ансамбль із с.Потутори).

Тематичні виставки представив Бережанський краєзнавчий музей та обласний комунальний музей Богдана Лепкого.

Відбулось клубне погашення календарним штемпелем поштових карток:

– «Меморіальний комплекс Українським Січовим Стрільцям на горі Лисоня»;

–  «Лисоня 1916-2017».

Почесними гостями свята стали представники “Товариства “Просвіта”  м.Біла Церква.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

Brazzers Гoтoвит Пoрнoпaрoдию Нa “Игру Престoлoв”

Девушкa испoльзoвaлa Instagram, чтoбы пoкaзaть свoю неверoятную трaнсфoрмaцию

Знaменитые женщины с пышнoй и нaтурaльнoй грудью

Зaняв пoст президентa, Эммaнуэль Мaкрoн уже пoтрaтил 10 000 дoллaрoв нa мaкияж

Геoпoлитическaя реверсия: “нoвые 80-е”

Пoчему мужчины не хoтят вcтречaтьcя c пoлными женщинaми

Leave a comment

Your email address will not be published.


*