Чергове підняття тарифів у Тернополі, тепер уже на паркування

Ще не отримали тернополяни обіцяної Урядом підвищеної мінімальної зарплати, як ціни на всі можливі послуги й товари різко «стрибнули» вгору.

У Тернополі вкотре підняли тарифи. Якщо з 10 січня в місті подорожчав проїзд у громадському транспорті, а саме: з 3 до 4 гривень у маршрутках і з 2 до 3 гривень у тролейбусах, то тепер уже на майданчиках для платного паркування. Так, раніше година на парковці вартувала 4 гривні, а тепер – 6, пише НОВА Тернопільська газета, передає ТЕРНОПІЛЬ СЬОГОДНІ.

Таке рішення прийняли сьогодні 18 січня на виконкомі Тернопільської міської ради. У проекті рішення йдеться про те, щоб підняти тарифи на паркування на Привокзальному майдані й на майданчиках для платного паркування, які з 2014 року обслуговує підприємець Микола Мисенко. Зокрема, це стосується 15-ох платних майданчиків у місті – на вулицях Будного, Шептицького, Острозького, Коперника, 15 Квітня, Живова, патріарха Мстислава, Микулинецькій, на Майдані Волі та на Майдані Мистецтв.

За словами керівника Управління транспорту, комунікацій та зв’язку Тернопільської міської ради Ігоря Мединського, згідно із методами та формулами по розрахунках вийшло, що тарифи на паркування в підприємця Мисенка потрібно підняти до 9 гривень за годину, на Привокзальному майдані – до 8 грн./год.

Відтак, в Управлінні транспорту запропонували підняти тариф до 6 грн./год. Розрахунки обґрунтовані й проведені згідно із формулою, затвердженою КМУ. А найважливіша й найбільш суттєва причина, чому доводиться піднімати тарифи – підвищення вдвічі мінімальної зарплати з 1600 грн. до 3200 грн.

– Якщо мінімальна зарплата піднялася вдвічі, то ми також мусимо піднімати тарифи, – каже Ігор Мединський. – Відповідно до цього зростуть і доходи за місця для платного паркування в міський бюджет. Якщо, наприклад, за 2016 рік підприємець Мисенко в міський бюджет сплатив 569 тисячі гривень, то в 2017-ому цей дохід може збільшитись на 300 тисяч гривень. З Привокзального майдану міський бюджет отримав 193 тисячі гривень.

Після нетривалих дискусій та обговорення все ж вирішили підняти тариф на місця для платного паркування до 6 гривень за годину.

До слова, в сусідніх областях діють різні тарифи на паркування. Так, в Івано-Франківську в центрі міста паркування вартує 10 грн./год. У міській раді пояснюють це тим, щоб у центрі не накопичувалося багато машин, щоб не було загазування, щоб давали місця іншим автівкам через своєрідну ротацію. Поза межами центральної частини Івано-Франківська, паркування на периферії – 3 грн./год. У Львові в аеропорті 10 грн./год., там, де стоять термінали – 8 грн./год., де паркомати – 6 грн./год. У Рівному немає місць для платного паркування, а в Луцьку паркувальне місце – від трьох до п’яти гривень за годину.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*