На Тернопільщині планують створити бізнес-інкубатор

На Тернопільщині планують створити інфраструктуру для підтримки малого та середнього бізнесу, завдяки якій підприємці зможуть отримати фахову допомогу. Про розробку концепції створення в області мережі бізнес-інкубаторів, а також певні напрацювання у даному напрямку, розповіла директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської обласної державної адміністрації Галина Воляник під час розширеного засідання робочої групи, про це пише сайт Тернопіль Сьогодні з посиланням на Тернопільську ОДА.
«Ми знайшли підтримку з боку обласного Центру зайнятості, де можна використати приміщення для створення бізнес-інкубатору, а також залучити людей для його супроводу. Тут наявна потрібна техніка, яку можна використати для роботи. Згідно початкової концепції, передбачено ще й 10 робочих місць», — зазначила Галина Воляник.
У бізнес-інкубаторі підприємець-початківець, відібраний на конкурсній основі, отримає робоче місце, технічне забезпечення і що найважливіше — інформаційний, навчальний та менторський супровід. Загалом діяльність бізнес-інкубатора передбачає створення робочих місць, підтримку бізнесу на всіх етапах. А також проведення навчальних семінарів, тренінгів.
«Зарубіжний досвід свідчить про те, що бізнес 30% підприємців, як користувалися послугами бізнес-інкубаторів, переріс з малого у середній. А решта – 70 % успішно працювали протягом років», – зазначила Галина Воляник.
Підприємці отримуватимуть й підтримку з боку влади, наголосила Галина Воляник. Для цього Тернопільська обласна державна адміністрація укладатиме меморандуми з Центром зайнятості, а також з усіма службами: податковою, митною службою, різного роду інспекціями, Радою підприємців та бізнес-асоціаціями.
«Необхідно чітко прописати критерії відбору учасників. Так, суб’єкт господарювання повинен існувати не більше двох років, а термін користування послугами бізнес-інкубатора має становити максимум 3-5 років. За цей час бізнес повинен вже навчитися функціонувати самостійно», — переконана експерт Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні», викладач Національної академії державного управління при Президентові України Наталія Балдич.
Одними із визначних критеріїв відбору повинні бути бізнес-ідея, а також кількість робочих місць, які може створити підприємець, переконаний заступник голови-керівник апарату Тернопільської обласної державної адміністрації Ігор Вонс. Також для підтримки діяльності того чи іншого підприємця він пропонує ідею пільгового кредитування.

Джерело: Тернопіль Сьогодні.

Читайте также:

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

Назван самый сексуальный холостяк Земли

57-летняя модель удивила своими формами

Как снять головную боль за несколько минут?

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*