Питання протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу обговорили на засіданні координаційної ради – ЛАНОВЕЦЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Питання протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу обговорили на засіданні координаційної ради

Перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Батожний провів засідання координаційної ради  з питань протидії туберкульозу, наркоманії та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Розглянуто питання щодо організації надання медичної допомоги хворим на туберкульоз та здійснення інфекційного контролю за захворюванням. Доповідач – головний лікар  комунальної районної центральної лікарні Омелян Гулько повідомив, що в 2015 році в Лановецькому районі виявлено 15 хворих на відкриту форму туберкульозу із них 8 чоловік при проходженні медичного огляду та 5 чоловік з рецидивними формами туберкульозу. Всі хворі були обстежені в Лановецькій районній поліклініці та направлені на до обстеження та лікування в Тернопільський обласний тубдиспансер.

На кінець року на амбулаторне лікування переведено 4 чоловіка з вперше встановленою формою туберкульозу. Із них 1 хворий знаходиться під наглядом дільничої медичної сестри та троє хворих під наглядом фельдшерів села. Із хворих з повторною формою туберкульозу 2 чоловік знаходиться на амбулаторному лікуванні– 1 під наглядом дільничої медсестри, 1 під наглядом фельдшера села.

Також на лікуванні знаходяться 29 чоловік контактних осіб з хворими на туберкульоз, з них 11 дорослих, 16 дітей та 2 підлітків. Всі вони обстежені та отримують хіміопрофілактичне лікування. Хворі на активну форму туберкульозу та контактні особи з хворими на туберкульоз одержують безкоштовне лікування з обласного туберкульозного фонду.

Зазначив, що в районі проблемним є питання здійснення флюорографічного обстеження громадян, оскільки діючий флюорограф є застарілим та відпрацював 4 терміни експлуатації, також витратним є закупівля флюорографічної плівки. Завершуючи виступ Омелян Миколайович наголосив на важливості придбання нового цифрового флюорографа.

На засіданні проаналізовано стан виконання Плану заходів з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Обговорено питання про донорство в районі та стан поширеності ВІЛ та гепатиту «С» серед донорів за 2015 рік. Погоджено План роботи Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, наркоманії та ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016 рік.

Лановецька РДА

Про мародерів, політичне майбутнє Садового та порохоботів
 
 
Про філософа Барну, ксенофобію та куму Порошенка
 
 
Про цинізм Порошенка, дружбу з Садовим та дзвінок до Гриценка
 
 

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*