Розпочато співпрацю між Зборовом та Горжіце

У суботу, 9 червня, біля «вежі незалежності» містечка Горжіце пройшла урочиста церемонія вшанування вояків Чехословацьких легіонів, які сто років тому вибороли чехословацьку незалежність. В церемонії взяли участь Міністр регіонального розвитку ЧР Клара Досталова, Гетьман Краловоградецького краю Їржі Штєпан, Посол України в Чехії Євген Перебийніс, мер міста Горжіце Алеш Свобода та мер міста Зборова Руслан Максимів.

В даному заході від Зборівської об’єднаної територіальної громади також  прийняли участь депутат міської ради Василь Мудло та начальник Зборівського районного відділу Управління ДСНС України в Тернопільській області Сергій Корнійчук.

Місто Зборів має особливу символіку для чехів, оскільки саме там у 1917 році відбулася перша битва Чехословацького легіону проти Австро-угорських військ. Посол України в Чехії Євген Перебийніс нагадав присутнім у своїй промові, що 100-річчя державності цього року відзначає і Україна. Щоправда, УНР, на відміну від Чехословаччини, проіснувала лише кілька років. Також Посол відзначив роль президента Т. Масарика у створенні умов для розвитку українського життя у Чехословаччині між двома світовими війнами.

Одним із пунктів даної програми було відкриття виставки «Фестиваль мистецтв» у Галереї скульптур присвяченій українським митцям

  • експонати: фарфорова скульптура, живопис, статуї, виступ українського народного колективу «Радість» програма відбулася у присутності посла України в Чеській Республіці, міського голови Зборова та Горжіце.

Також  біля Масарикової вежі незалежності відбулося депонування ґрунту з поля битви біля міста Зборова яку Р. Максимів привіз у капсулі, та яка була урочисто закладена у фундамент реконструкції вежі. Відбулась церемонія вдаряння молотом по першому камені, яким було розпочате будівництво вежі Т.Г. Масариком у 1926 році.

На наступний день заступник міського голови Іван Долежал провів екскурсію містом Зборівській делегації та показав як вирішуються питання щодо розвитку інфраструктури міста в різних галузях:

  • культурній;
  • житлово-комунальній;
  • соціально-економічній;
  • освітній;
  • інвестиційній.

Метою даного візиту представників громади було налагодження партнерських відносин між містами Зборів Україна та Горжіце Чеська Республіка.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*