Слова і діла Степана Барни

Колеги з інформаційного агентства «Слово і діло» започаткували корисну справу – досліджують і оприлюднюють відомості про те, наскільки слова українських високопосадовців відповідають їх реальним  здобуткам, чи виконують чиновники обіцяне народу. Саме з цього приводу потрапив у поле зору журналістів-дослідників і голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, про це повідомляє сайт ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО.

Відтак, одноіменний сайт «Слово і діло» опублікував (разом з підтверджуючим відеозаписом) обіцянку Степана Барни від 16-го вересня 2015-го року, у якій керівник області заявив, що протягом 2015-го на Тернопільщині буде реконструйовано та встановлено  більше десяти очисних споруд. Прискіпливо дослідивши процес і, спираючись на офіційні документи, столичні журналісти  з’ясували (і це – правда), що  у 2015-ому році в області було завершено реконструкцію чотирьох очисних споруд. І, ще раз нагадавши про обіцяну цифру «10», сайт «Слово і діло» зробив висновок – «не виконано»…

Нас теж зацікавила ця історія і, керуючись правилом: «з місцевої дзвіниці – видно краще»,  вирішили  провести власне розслідування. І воно показало, що, за усієї поваги до колег, їх  висновок – занадто категоричний. Бо, попри відмінність між «обіцяною» і «реальною» цифрами, треба бути і реалістично-об’єктивними. І зважити не те, що, по-перше – обіцянка не забута і робота виконується, і, по-друге – не 2015-им єдиним живемо. Заходи з облаштування очисних споруд входять до Програми охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області, а виконання цієї  Програми розраховане до 2020-го року. Отже, що вже зроблено і продовжує реалізовуватись  зараз?

Добули таку інформацію: протягом 2015-2016 років на Тернопільщині збудовано і реконструйовано 11 комунальних об’єктів водовідведення та очистки вод загальною потужністю 2800 кубічних метрів на добу.

І за класифікацією результати виглядають таким чином. Збудовано: каналізаційні очисні споруди у Бережанах (вулиця Корольова), Збаражі, біологічні очисні споруди Микулинецької  фізіотерапевтичної лікарні та Новосілківського навчально-виховного комплексу.

Проведено реконструкцію: очисних споруд окремих вулиць  Хоросткова, Шумська, Лановець, Почаєва, Підгайців, каналізаційних насосних станцій у тих же Ланівцях і Чорткові. Кошти виділялись з державного і місцевих бюджетів.

А що стосується  нинішнього -2017-го – року, то продовжуються реконструкція та переобладнання системи каналізації селища Товсте Заліщицького району ( вартість – 8533,414 тис.грн) та каналізаційних очисних споруд  реабілітаційної лікарні у Більче-Золотому Борщівського району (вартість – 6450,933 тис.грн).

До цього процесу  долучаються і новостворені територіальні громади – ними подано 18 проектів, які стосуються очищення стічних вод  у 15-ти населених пунктах області. Які з цих проектів отримають державне фінансування – визначить конкурс, запроваджений облдержадміністрацією.

А ми і надалі стежитимемо і за проголошеними  словами, і за конкретними ділами…

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*