Степан Барна: “Ми не маємо права зрадити ні вояків УПА, ні сучасних воїнів”

2017 рік, на Тернопільщині, проголосили Роком Української Повстанської Армії, про це повідомляє сайт ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО.

Грошової допомоги ветеранам ОУН-УПА.

З нагоди відзначення 75-ї річниці утворення Української Повстанської Армії голова Тернопільської ОДА Степан Барна підписав розпорядження про надання нецільової матеріальної допомоги ветеранам ОУН-УПА. Це невеличка фінансова підтримка, як бонус до обов’язкової щомісячної доплати до пенсії у розмірі 500 грн., яку ветерани отримують від початку року.

Відкриття меморіальних дошок.

Також, у переддень 75-ої річниці створення Української Повстанської Армії по всій області відкрили 200 меморіальних дощок з іменами загиблих під час національно-визвольного руху. Разом із місцевим жителями меморіальну дошку їхнім односельцям на фасаді школи відкрили голова Тернопільської ОДА Степан Барна, голова Шумської РДА Юрій Головатюк та голова Шумської ОТГ Володимир Плетюк.

“Мені дуже приємно бути сьогодні тут, у невеличкому селі на Шумщині. Село заслужило великої уваги завдяки своїй тисячолітній історії і тому що тут кувалася гордість українського війська ще з часів Галицько-Волинського князівства, а згодом – у лавах Української Повстанської Армії. Ваше село – це приклад героїзму. У 1943 році воно потерпіло й було знищене, випалене до тла, тільки тому, що прихильно ставилося до УПА, до національно-визвольного руху і до необхідності відродження Української Держави. Ви є прикладом натхненної боротьби і прикладом того, як потрібно цінувати свою історію”, – підкреслив Степан Барна.

Він також наголосив, що нам усім разом потрібно замислюватися, як виховувати майбутнє покоління захисників вітчизни і як виховувати правдивих громадян нашої Держави, і щонайважливіше – рухатися у цьому напрямі.

“Сьогодні ми не маємо права зрадити ні вояків УПА, ні сучасних воїнів, які віддали свої життя за сильну, величну та вільну країну, які гинули за неї зі словами на вустах “Батьківщині своїй будь вірним до загину. Нам Україна вище понад все!”, – зазначив Степан Барна.

Луни повстанського краю.

Крім цього, 13-14 жовтняна Тернопільщині пройшов фестиваль-реконструкція «Луни повстанського краю», під час якого відтворили два дні з життя табору військової округи УПА «Волинь-Південь».

Під час урочистостей голова ОДА Степан Барна та голова обласної ради Віктор Овчарук відзначили кращих бійців грамотами та медалями за особливу відвагу, мужність і героїзм під час виконання завдань на східному фронті. Крім цих відзнак, воїни отримали й подяки від Президента України. Також вручили нагороди родинам героїв УПА –  Хрести Заслуги, якими були нагороджені їхні брати, батьки, дідусі, дядьки у 1940-х – початку 1950-х років.

“Села Стіжок, Антонівці – це унікальні місця. Тут були зосереджені найбільші потуги Української повстанської Армії. Готуючись до відзначення 75-річчя створення УПА, було поставлено за мету відновити цей комплекс, відбудувати криївку, конюшню, пекарню, облаштувати алею слави з меморіальними стелами. Тепер цей комплекс отримав друге дихання. Сподіваюся, патріотичні традиції матимуть продовження”, – сказав голова ТОДА.

Він також підкреслив, що готуючись до відзначення 75-ої річниці створення Української Повстанської Армії, було поставлено за мету відновити комплекс УПА, відбудувати криївку, конюшню, пекарню, облаштувати алею слави з меморіальними стелами. На це виділили кошти з обласного бюджету, а також частину коштів спрямували Тернопільська облдержадміністрація й меценати.

«Дуже багато речей ми зробили своїми зусиллями і це відрадно. Тепер цей комплекс фактично отримав друге дихання. Сподіваюся, ці традиції матимуть продовження. У планах також – створити тут комплекс, який би постійно функціонував і давав можливість ознайомлювати людей, дітей з особливістю боротьби Української Повстанської Армії. За часів Радянського Союзу намагалися зробити все, щоб історія села Антонівці та боротьби повстанців пішла в забуття, ми ж її навпаки відновлюємо. Нам важливо, щоб на прикладі українських повстанців виховувалися майбутні покоління та формувалися майбутні захисники нашої Держави», – акцентував очільник Тернопільщини.

Завершився захід святковим концертом.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*