Степан Барна: Реставрація Бучацької ратуші – це для нас принципове питання (ВІДЕО)

Бучацька ратуша – це унікальна пам’ятка архітектури XVIII ст., де найчіткіше відображено надбання відомого вітчизняного скульптора Іоана Георга Пінзеля. Саме тому наш обов’язок – довести до логічного завершення реконструкцію цієї ратуші та приділити їй належну увагу не лише з боку місцевих жителів, а й з боку іноземних туристів. Про це зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час огляду Бучацької ратуші, де наразі триває її реставрація.

Повідомляє сайт БУЧАЦЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО.

«Постать Іоана Пінзеля – це беззаперечний авторитет для світового мистецтва і ми просто зобов’язані зробити все для того, що ця архітектурна пам’ятка була відновлена. З державного бюджету ми вже вклали три мільйони гривень у її реконструкцію. Тепер же, спілкуючись з депутатами обласної ради, з районною адміністрацією, з Бучацькою міською радою, ми прийняли рішення, щоб додатково підсилити участь органів місцевого самоврядування щодо фінансування даного об’єкту. Це для нас питання принципове. І наступного року ми намагатимемося забезпечити не тільки подвійне фінансування, а й подвійне виконання робіт, тобто залучити додаткові підрядні організації для того, щоб уже за півтора року ми цей об’єкт могли здати, окультурити та підвести комунікації», – зауважив Степан Барна.

Водночас він акцентував, що Бучацька ратуша – це перлина, котра буде приваблювати туристів і наповнювати обласний бюджет. «Ми сьогодні відчуваємо величезну увагу з боку світових туристів щодо цього об’єкту. Тому гадаю, що це може дати суттєвий економічний ефект», – зазначив очільник області.

На даний час ратуша реставрована на 40%. За 2006-2011 роки завершено роботи щодо капітального ремонту купола та фасадів двох верхніх ярусів. Наразі необхідно здійснити  повну реставрацію ратуші для досягнення соціального ефекту та її ефективного збереження. Проект передбачають  реалізувати у 2018 році за кошти Державного фонду регіонального розвитку із співфінансуванням з місцевого бюджету. Загальна вартість проекту 10 млн. 400 тис. грн. З них приблизно два мільйони гривень має забезпечити міська рада Бучача.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*