Тернопільські активісти закликають до захисту річки Дністер

Цим дописом засвідчую про свою участь і всебічну підтримку громадському руху “Вільний Дністер”. Закликаю всіх колег та колежанок, сіх людей доброї волі нас підтримати. Прилагідно нагадую, що триває збір підписів під петицією “7 кроків для збереження річок України“.

Нижче офіційний прес-реліз руху “Вільний Дністер”, пише khanasv.blogspot, передає ТЕРНОПІЛЬ СЬОГОДНІ.

“Головною метою руху є захист річки Дністер від руйнівних та протизаконних планів Уряду, якими передбачено будівництво на Дністрі, у межах Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької  областей шести гідроелектростанцій.

Ми вважаємо, що реалізація цих планів загрожує руйнуванням природної та історико-культурної спадщини одного з семи Природних чудес України, Дністровського каньйону, масштабним затопленням земель у долині Дністра, перетворенням живої швидкоплинної ріки у каскад замулених ставків із стоячою водою з усіма негативними наслідками для якості води, загибелі живих організмів, порушенням природного водного режиму ріки та заповідного режиму кількох національних природних парків.

Незважаючи на одноголосні рішення депутатів Івано-Франківської та Тернопільської обласних рад про повну заборону будівництва ГЕС на Дністрі, негативні експертні висновки багатьох державних природоохоронних, наукових та освітніх закладів, заяви громадських та туристичних об’єднань, Уряд з грубими порушеннями законів України та її міжнародних угод затвердив Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року. Замовниками цієї програми є ПАТ «Укргідроенерго» та олігархи, котрі володіють енергетичним ринком України.

Вже розпочато процедури із розроблення за кошти держбюджету проектної документації Дністровського каскаду ГЕС. На жаль, деякі посадові особи обласних органів  влади, ігноруючи закон, рішення представницьких органів почали готувати грунт для реалізації згубного для Дністра проекту у місцевих громадах.

Громадський рух «Вільний Дністер» об’єднує у своїх лавах представників громадських організацій, політичних партій, місцевих громад, туристичних об’єднань, науковців, журналістів, окремих громадських активістів. Він відкритий для приєднання нових учасників і незабаром стане всеукраїнським.

 

Наш рух у своїх діях спиратиметься на громадянські права та свободи, гарантовані Конституцією, законами України та її міжнародними зобов’язаннями.”

Знимка сайту “Терен”

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*